İnfertilite - Tüp Bebek

İnfertilite - Tüp Bebek


İn vitro fertilizasyon (IVF) olarak da adlandırılan tüp bebek prosedürü, doğurganlığa yardımcı olmak veya genetik sorunları önlemek ve çocuk sahibi olmayı kolaylaştıran karmaşık bir prosedürler dizisidir.
 

IVF sırasında, yumurtalıklardan olgun yumurtalar toplanır ve bir laboratuarda spermler tarafından bu yurmurtaların döllenmesi sağlanır. Daha sonra döllenmiş yumurta (embriyo) veya yumurtalar annenin rahmine nakil edilir. IVF tedavisinin bu döngüsü yaklaşık üç hafta sürer. Bazen bahsedilen tedavi adımlarına farklı yaklaşımlar eklenebilir ve bunun sonucunda süreç daha uzayabilir.

Tüp bebek, üremeye yardımcı tedavi teknolojilerinin en etkili şeklidir. İşlem kişinin kendi yumurtaları ve eşinin spermi kullanılarak yapılabilir. Bununla birlikte IVF, bilinen veya isimsiz bir donörden alınan yumurta, sperm veya embriyolar kullanılarak da gerçekleştirilebilir. Bazı durumlarda IVF ile oluşturulmuş embriyo taşıyıcı bir anneye de aktarılabilir.Türkiye'de Tüp Bebek Tedavisi Fiyatı ve Prosedürü hakkında daha fazla bilgi için lütfen burayı tıklayın >>