Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Fiyatı, Sonrası Beslenme

Tüp Mide Ameliyatı Nedir? Fiyatı, Sonrası Beslenme


Tüp mide ameliyatı, obeziteyi tedavi etmek için midenin hacmini küçülten cerrahi bir yöntemdir. Tüp mide ameliyatı sırasında midenin büyük bir kısmı çıkarılır, bu ameliyatın sonrasında mideden sadece bir muz büyüklüğünde tüp şeklinde bir kısım kalır ve küçülen mide boyutu sayesinde hastalar yemek yerken çok daha çabuk tokluk hissi duyarlar. Tüp mide ameliyatının nasıl yapıldığı, faydaları ve riskleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi buradan okuyun!


Tüp Mide Ameliyatı Nedir?

Tüp mide ameliyatı veya sleeve gastrektomi (İngilizce sleeve = tüp) obezite tedavisi için midenin hacminin küçültülmesi ameliyatıdır. Tüp mide ameliyatında yöntem, alınan gıdanın kısıtlaması ilkesine dayanmaktadır: tüp mide ameliyatı, midenin hacmini küçük bir muz boyutuna kadar küçültür. Sonuç olarak, mide az miktarda yemek yedikten sonra tamamen dolu hisseder. Midenin dolması, mide duvarının gerilmesine yol açar ve bu da tokluk hissini tetikler.

Ayrıca tüp mide ameliyatı ile iştahı ve açlık hissini engelleyen hormonal süreçler de harekete geçirilmiş gibi görünmektedir. Tüp mide ameliyatından sonra midenin, iştahı da azaltan açlık hormonu "ghrelin"i daha az miktarda ürettiğine dair kanıtlar vardır. Aynı zamanda iştah kesici "GLP-1" ve "Peptid YY" gibi moleküller salınır.

Haberci maddeler ayrıca çeşitli metabolik süreçler (metabolizma) üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu nedenle tüp mide ameliyatları giderek daha fazla şekilde metabolik cerrahi olarak anılmaktadır. Örneğin, mevcut diyabet hastalığı(tip 2 diyabet), tüp mide ameliyatından sonra birçok hastada önemli ölçüde iyileşir.

Tüp mide ameliyatı, tüm dünyada her geçen gün daha da popülerleşmektedir. Almanya'da tüp mide ameliyatı en sık uygulanan obezite cerrahisi prosedürüdür.

Sleeve Gastrektomi (tüp mide ameliyatı) Nedir?

Tüp Mide Ameliyatı Öncesi Hazırlık

Tüp mide ameliyatından önce bazı ön muayeneler gereklidir. Tüp mide ameliyatı öncesi gerçekleiştirilen ön muayene ve testler, iltihaplanma, ülser veya tümör gibi patolojik değişiklikleri ekarte etmek için yemek borusu, mide ve duodenumun (özofagogastroduodenoskopi) muayenesini içerir . Karaciğer, safra kesesi ve pankreas da üst karın sonografisi ile değerlendirilebilir. Anesteziye hazırlanmak için ayrıca bir EKG ve gerekirse bir akciğer fonksiyon testi yapılabilir.

Özellikle karaciğer yağlanması ile birlikte var olan çok belirgin obezite (BMI 40 kg/m 2 'nin üzerinde) durumunda, tüp mide ameliyatı öncesi hastalara proteinden zengin sıvı faz denen bir diyet programı önerilir. Doktorun kararına bağlı olarak tüp mide ameliyatından yaklaşık 10 ila 14 gün önce diyet başlar. Bu süre zarfında hastalar sadece sıvı, yüksek protein içeren yiyecekler yemelidir. Bu diyetin amacı hafif bir kilo kaybı sağlamak ve karaciğer yağlanmasının azaltılmasıdır. Bu ameliyat öncesi diyetin seyri hakkında kesin bilgi, doğrudan tedaviyi yapan doktordan alınabilir.

Tüp Mide Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tüp mide ameliyatında midenin büyük bir kısmı çıkarılır. Tüp mide ameliyatı sonrası yaklaşık 80 ila 120 mililitre kapasiteli, iki ila üç santimetrelik dar bir tüp şeklinde mide kalmalıdır.

Tüp mide ameliyatı her zaman genel anestezi altında yapılır. Bununla birlikte, tüp mide ameliyatında, karın bölgesinde büyük bir abdominal kesi gerekli değildir, tüp mide ameliyatı karın duvarında birkaç küçük kesiden minimal invaziv bir operasyon (anahtar deliği tekniği) şeklinde gerçekleştirilir. Tüp mide ameliyatı bir saatten biraz fazla sürer ve genellikle aşağıdaki adımları içerir:

 

 1. Cerrahi aletler ve kamera yerleştirildikten sonra, cerrahın daha rahat hareket edebilmesi ve karın organlarının daha iyi görülebilmesi için karın boşluğu bir gazla (genellikle karbondioksit) doldurulur.
 2. Cerrah, midenin kavisli alt kenarı boyunca (daha büyük eğrilik) sözde bir zımbalama cihazı ile hareket eder. Zımbanın iki işlevi vardır: Birincisi, midenin alt kısmını keserek ayırır. Aynı zamanda, yaranın kenarlarını birleştiren ve kalan mide tüpünü kapatan kesi boyunca zımbalar yerleştirilir. Bu nedenle elle zaman alıcı bir dikişin atılması gerekmez.
 3. Midenin çıkarılan kısmı, plastikten yapılmış kurtarma torbası denilen çalışma kanallarından birinden karın boşluğundan dışarı çekilir. Daha sonra ameliyat sırasında kesilen ve zımbalanan midede akıntı veya sızma olup olmadığının kontrolü için mideye boyalı bir sıvı verilir. Boya dışarı çıkmazsa tüp mide ameliyatı başarıyla tamamlanmış olur.

tup-mide-ameliyatı-nasıl-yapılır

Tüp Mide Ameliyatı Hangi Hastalara Uygundur?

Tüp mide ameliyatı, vücut kitle indeksi (BMI) 40 kg/m² veya daha fazla olan aşırı kilolu kişiler için etkili bir kilo verme seçeneğidir. Kilo kaybıyla düzelebilecek diyabet gibi bazı hastalıklarda ise BMI 35 kg/m² olsa bile tüp mide ameliyatı gerçekleştirilebilir.

Tüp mide ameliyatı öncesi ön koşul, ameliyat öncesinde hastanın tıbbi gözetim altında (diyet ve yaşam tarzında bir değişiklikle) kilo vermek için ameliyat dışı yöntemleri deneyip başarısız olmasıdır. Tüp mide ameliyatı için hastalar en az 18 yaşında olmalı ve 65 yaşından büyük olmamalıdır.

Çok aşırı kilolu kişilerde bazen ilk adım olarak tüp mide ameliyatı yapılır. Hasta daha sonra kilo vermiş ve böylece ameliyat riskini azaltmışsa, ikinci adımda örneğin biliopankreatik bölünme veya gastrik bypass gibi daha etkili bir operasyon gerçekleştirilir . Bu tür ameliyatlar sadece gıda alımını (kısıtlama) değil, aynı zamanda gıda kullanımını da (malabsorbsiyon) sınırlar.

Tüp Mide Ameliyatı Kim İçin Uygun Değildir?

Tüp mide ameliyatı, obezitesi yüksek kalorili yiyecekler veya sıvıların tüketiminden kaynaklanan, örneğin çok fazla tatlı, tatlı içecek veya alkollü içecek tüketen kişiler için uygun değildir. Çünkü bu tür besinler, mide tüpünü doldurmadan ve tokluk hissini tetiklemeden neredeyse doğrudan mideden geçerler.

Bu durumlarda gastrik bypass gibi emilim bozukluğu tedavi prosedürü daha mantıklı bir seçenektir. Tüp mide amelyiatı reflü hastalığı olan kişiler için uygun değildir. Asit reflü ve mide ekşimesi tüp mide ameliyatından sonra daha da kötüleşebilir.

Tüp Mide Ameliyatında Başarı Oranı

Tüp mide ameliyatı sonrası kilo kaybı açısından başarı şansı çok yüksektir: ilk çalışmalar tüp mide ameliyatının, hastaların fazla vücut ağırlığını (aşırı kilo) ortalama olarak yüzde 33 ila 83 oranında azaltmayı başardığını göstermektedir. Tüp mide ameliyatı nispeten genç bir cerrahi teknik olduğundan, yöntemin başarısı konusunda hala uzun vadeli sonuçlar yoktur.

Bazı insanlar tüp mide ameliyatından sonra birkaç yıl kilo verdikten sonra kilo alırlar. "Mide değirmeni operasyonu" olarak adlandırılan tüp mide ameliyatına çok benzeyen bir teknik, uzun vadeli beklentiler açısından belirli bir yönelim sunar. Günümüzde pek yaygın olmayan bu operasyonda ayrıca mide tüpü de oluşturulmuş ancak midenin kalan kısımları da vücutta bırakılmıştır. Tüp mide ameliyatı ile karşılaştırılabilir olan bu tekniğin, bir çalışmada beş yıl içinde yüzde 60 aşırı kilo kaybını sağladığı gösterilmiştir.


Tüp Mide Ameliyatı İçin Yaş Sınırı Var mı?

Tüp Mide Ameliyatının (Sleeve Gastrektomi) Avantajları Nelerdir?

Tüp mide ameliyatının avantajları iki ayrı grupta değerlendirilir.

Ameliyat olmamaya kıyasla avantajları
Hiçbir ilaç kullanımı, diyet ya da spor yöntemi obezite tedavisinde tüp mide ameliyatı kadar başarılı sonuçlar vermemektedir. Bu hastalarda tüp mide ameliyatı veya diğer obezite cerrahisi teknikleri ile yapılan ameliyatların sonuçları her zaman diğer yöntemlere göre daha iyi sonuç vermektedir.

Tüp mide ameliyatının diğer kilo verme ameliyatlarına göre avantajları
Diğer cerrahi prosedürlerin aksine midenin işlevi, tüp mide ameliyatı sonrası bozulmadan aynı şekilde devam eder. Mide giriş çıkışlarının da kapanması sağlanır. Bu nedenle, tüp mide ameliyatı sonrası, belirli bir süre yapılacak diyetin takibinde, hastalar ameliyat öncesindeki gibi istedikleri yiyecekleri sadece daha küçük miktarlarda yiyebilecek hale gelirler.

Tüp mide ameliyatı gastrik bypass ameliyatına daha kısa sürer, daha basit ve risksizdir. Öte yandan, tüp mide ameliyatı mide bandı gibi prosedürlere göre kilo verme konusunda önemli ölçüde daha fazla etkilidir.
 

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Obez hastaların ameliyatlarında kalp problemleri, akciğer ile ilgili problemler, emboli, akciğerin çökmesi, böbrek yetmezliği veya kas kaybı gibi riskler vardır. Bu riskler sadece tüp mide ameliyatı için değil, obez bir birey üzerinde yapılan tüm cerrahi işlemler için de geçerlidir.

Her ameliyatta olduğu gibi tüp mide ameliyatı sırasında veya sonrasında da sorunlar veya komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Genel anestezinin tipik risklerine ek olarak, bunlar şunları içerir:
 • Kan damarlarında yaralanmalar sonucu kanama
 • Diğer organlarda yaralanmalar
 • Yara iyileşme bozuklukları veya yara enfeksiyonları
 • Mide içeriğinin karın boşluğuna geçmesi ve peritonit riski ile mide sütüründe sızıntılar (sütür yetmezliği)
 • Gastrointestinal aktivite bozuklukları
 • Karın organlarının yapışıklıkları
Diğer obezite cerrahisi prosedürlerine kıyasla tüp mide ameliyatının riskleri daha düşüktür. Bireysel risk, büyük ölçüde hastanın sağlık durumuna bağlıdır.

 

tup-mide-oncesi-sonrası
 

Sleeve Gastektomi Tüp Mide Ameliyatı Komplikasyonları

Tüp mide ameliyatı komplikasyonları, mideyi doğrudan etkileyebilecek ve kişinin yaşam kalitesini düşürebilecek şekildedir.

Fıtık; Bu risklerden biri de tüp mide fıtığıdır. Bu risk altında tüp mide şeklinde düzenlenen yeni mide zamanla göğüs kafesine doğru ilerleyebilir.

Gastroözefageal reflü; Tüp mide ameliyatı olan hastaların %30'unda reflü (mide ekşimesi) görülür.

Safra taşı; Safra taşları tüp mide ameliyatı olan hastaların %10'unda görülür. Yetersiz sıvı tüketimi, hızlı kilo kaybı ve genetik, safra taşı oluşumunu etkiler.

Anemi; Demir eksikliği nedeniyle intravenöz demir replasmanı gerektiren anemi oluşabilir. 

Tüp Mide Ameliyatının Riskleri Nelerdir?


İlk 2 Haftada Gelişebilen Erken Dönem Tüp Mide Ameliyatı Komplikasyonları 

Tüp mide ameliyatından sonraki ilk 2 haftada sık görülen komplikasyonlar arasında zımba hattı sızıntıları, kan pıhtıları ve yara yeri enfeksiyonları bulunur.

Zımba hattı sızıntıları, kesim işleminin yapıldığı zımba hattında meydana gelen iç sızıntılardır.

Hareket eksikliği nedeniyle kan pıhtıları oluşabilir. Uzun süre hareketsiz kalan vücut ile kan akışı bozulur ve pıhtılaşma görülür.

Tüp mide ameliyatı sırasında oluşan yara da dış etkenlerden etkilenerek enfeksiyon kapabilir.


Sleeve Gastrektomi Uzun Vadeli Komplikasyonlar

Tüp
 mide ameliyatı komplikasyonları, uzun vadeli koşullarda beslenme yetersizliklerine yol açabilir. Mide ve bağırsak küçüldükten sonra yeme miktarı azalır.

Ayrıca tüm vitaminler ve önemli enzimler bağırsaklarda emilemez. Böylece kişinin vücudunda önemli eksiklikler meydana gelebilir. Tüp mide ameliyatı sonrası ani kilo kaybı ve yetersiz sıvı alımı gibi durumlar da safra taşı oluşumunu etkiler. Tüp mide ameliyatı sonrası reflü başka bir yaygın mide problemidir.


Sleeve Gastrektomi Komplikasyonlarının Oranları

Tüp Mide Komplikasyon Oranları Tüp mide komplikasyon oranları komplikasyona göre değişmektedir.


• En tehlikeli komplikasyonlardan biri olan kaçak %2 oranında görülür.
• Pıhtılaşma sorunları %1 oranında görülür.
• Kanama gibi dış ve iç etkenlere bağlı komplikasyonlar %2 oranında görülür.
• Uzun süreli safra taşı komplikasyonu %3'tür.
• Gastrik tüp stenozu %2,3
• %2,4 oranında küçülme görülür.


Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Ciltte Sarkma

Tüp mide ameliyatından sonra ciltte sarkma görülebilir. 
Bu genellikle kısa sürede fazla miktarda hızlı kilo kaybından kaynaklanır. 
Cilt önce sarkar ve kişinin istemediği bir görünüm oluşturur. Bundan sonra sürtünmeden dolayı problemler ortaya çıkabilir. Sarkan cildi çıkarmak için farklı cerrahi yöntemler vardır. Ayrıca egzersiz bu konuda iyi sonuçlar verecektir.

Not: Ameliyattan sonra spor yapan hastaların %90'ında sarkma olmaz. 


Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Komplikasyonların Belirti ve Semptomları

Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Komplikasyonların Belirti ve Semptomları
Tüp mide ameliyatı sonrası komplikasyonların belirti ve semptomları şu şekildedir;

Zımba hattı sızıntıları: Zımba hattı sızıntılarının belirtileri ateş, artan kalp hızı ve solunum problemleridir. Bazen solunum sıklığı veya normal solunuma göre değişiklik olması da semptom olarak kabul edilir. Bunlara ek olarak başınız dönüyorsa mutlaka bir sızıntıdan şüphelenmeli ve doktorunuza başvurmalısınız.

Kan pıhtısı oluşumu: Kan pıhtısı oluşumunun en belirgin belirtisi ağrı, his kaybı ve şişliktir. Ayrıca bölgede kızarıklık olması beklenir. İlerleyen dönemlerde semptomlara felç ve soluk renk eklenir. Özellikle sigaradan uzak durmalı ve ameliyattan sonra mümkün olduğunca hareket etmelisiniz.

Darlık: Midede darlık olması durumunda ortaya çıkan belirtiler bulantı ve kusmadır. Ayrıca yutma güçlüğü ve gıda intoleransı ortaya çıkacaktır. Bu belirtiler özellikle yemekten hemen sonra ortaya çıkar.

Yara yeri enfeksiyonu: Yara bölgesinde enfeksiyon olması durumunda kesi yerinde ateş, baş dönmesi ve kızarıklık oluşur. Ayrıca hızlı nefes alma ve kalp atış hızında artış gözlenir. Kesi yerinde ısı da hissedilebilir. Bazen kaşıntı da hissedilebilir. Tedavisi kolaydır, enfeksiyon ilerlemeden önce bir doktora danışılmalıdır.


Tüp Mide Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Tüp mide ameliyatı yaklaşır 30 - 90 dakika (ortalama bir saat civarı) zaman alır. Tüp mide ameliyatının süresi hastanın anatomisine ve ameliyatı gerçekleştirecek uzmanın tecrübesine göre farklılık gösterebilir. Tüp mide ameliyatının en ideal şekilde yapılması önemlidir.

 

Türkiye'de Sleeve Gastrektomi (tüp mide ameliyatı)


Tüp Mide Ameliyatı Sonrası Diyet ve Beslenme

Tüp mide ameliyatından sonra, diyet genellikle yaklaşık bir ila iki hafta boyunca saflaştırılmış veya sıvı gıdalardan oluşur. Daha sonra hastane, gıdaların kademeli olarak birikmesi için bir diyet planı önerir. Uzun vadede, günlük yiyecek alımı günde yaklaşık beş ila yedi küçük öğüne bölünür.

Temel olarak, tüp mide ameliyatından birkaç hafta sonra, iyi tolere edilmeleri koşuluyla tüm gıdalara tekrar izin verilir. Ancak etkili kilo kaybı için beslenme ve yaşam tarzı alışkanlıklarının kökten ve kalıcı olarak değiştirilmesi gerekir. Tüp mide ameliyatı, çok etkili bir yöntem olmasına rağmen obezite tedavisinde diyet ve beslenme alışkanlıklarının yanında sadece bir bileşenidir.

• Gazlı içecekler azaltılmalıdır.
• Tüp mide ameliyatı sonrası ilk 10-14 gün sıvı ile beslenmesi gerekir.
• Diyette sıvı ve katı gıdalar aynı anda tüketilmemelidir.
• Tüp mide ameliyatından sonra hasta çok az miktarda yemek yiyebileceğinden, genel olarak bu küçük miktar yüksek kaliteli gıdalardan oluşmalıdır. Hayvansal veya bitkisel protein içeriği yüksek gıdalar tavsiye edilir. Tavuk, balık, hindi yumurtası, peynir ve yoğurt gibi proteinden zengin besinlere öncelik verilmelidir.
• Diyette sebze ve yeşilliklerden oluşan salatalar, meyveler ve kuruyemişler ihmal edilmemelidir.
• Diyeti mutlaka uzman bir diyetisyen ve gerekirse bir endokrinolog kontrol etmelidir.
• Beslenme fonksiyonu ile uyumsuzluk varsa gerekirse psikolojik destek alınabilir. 
• Beslenmenin yetersiz olduğu durumlarda mineral, protein ve vitamin takviyesi ihtiyacı ortaya çıkabilir.
• Tüp mide ameliyatlarından sonra B-12 vitamini hap şeklinde yutulduğunda yeterince emilmeyebilir. Gıdalardan alınan B-12 vitamininde de bu sorun yaşanabilir. Bu durumda, B-12 takviyesi, dil altı hapı ve spreyi veya enjeksiyon olarak kullanılabilir.


Tüp Mide ve Gastrik Bypass Arasındaki Farklar Nelerdir?

Gastrik bypass ameliyatında tüp mide ameliyatında olduğu gibi mide hacmi küçültülür. Ancak Gastrik Bypass ameliyatında mide ikiye bölünür ve bölünen bir kısım bağırsağın ortasına bağlanır. Bu cerrahi işlem ile 12 parmak bağırsağından yemek geçmez. Tüp mide ameliyatında besinlerin sindirim sisteminde ilerlemesinde herhangi bir değişiklik olmaz.

Kilo kaybı için hem tüp mide ameliyatında hem de gastrik bypass ameliyatında başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ancak Tip 2 diyabette gastrik bypass ameliyatı daha etkilidir. Mide reflü sorunu olan hastalarda mide baypas ameliyatları daha yüz güldürücü sonuçlar vermektedir.

Tüp Mide ve Gastrik Bypass Arasındaki Farklar Nelerdir?


Tüp Mide Ameliyatı Sonrası İz Kalır mı?

Tüp mide ameliyatlarında genellikle kapalı laparoskopik yöntem kullanılmaktadır. Laparoskopik cerrahide kullanılan delik sayısı hastanın durumuna göre değişiklik gösterebilir. Her delik 1-1.5 cm'dir. etrafı estetik yöntemlerle kapatılır ve delikler kapatılır. Tüp mide ameliyatından sonra çok küçük bir iz kalabilir ancak bu izler estetik problemlere neden olmaz.

 

Türkiye'de Tüp Mide Ameliyatı 


Türkiye'de bariatrik cerrahinin örneklerinden biri olan tüp mide ameliyatı, Türkiye'de en çok yapılan ve en başarılı sonuçları olan ameliyattır. Türkiye'de uygulanan tüp mide ameliyatı Amerika'da, İngiltere'de veya dünyanın herhangi bir yerinde uygulanan tüp mide ameliyatları ile aynı teknikler kullanılarak yapılmaktadır. Türkiye medikal turizm alanında büyük yatırımlar yapmakta ve bu yatırımlar nedeniyle ameliyatlarda kullanılan malzemeler ve doktorlar tarafından verilen hizmetin kalitesi sürekli olarak denetlenmekte ve belirli düzenlemelerle korunmaktadır.

Türkiye, obezite cerrahisi ve tüp mide ameliyatında tıp dünyasına yeni teknikler getiren dünyaca ünlü birçok cerraha ev sahipliği yapmaktadır. Innovacare, Türkiye'de tüp mide ameliyatı için binlerce yabancı hastayı başarılı doktorlarla buluşturmaktadır.


Türkiye'de Tüp Mide Fiyatı ve İngiltere'de Tüp Mide Fiyatı

Tüp mide ameliyatının maliyetini belirleyen birkaç faktör vardır. Tüp mide ameliyatı sonrası oluşabilecek komplikasyonlar için donanımlı bir hastane seçmek önemlidir ve bu hastanelerin maliyetleri doğal olarak daha fazladır. Ayrıca kullanılan malzemenin kalitesi de tüp mide ameliyatının maliyetini etkiler. Ameliyat sonrası hastanede ve yoğun bakımda kalış süresi de tüp mide ameliyatı maliyetini etkileyen faktörler arasındadır. Tüp mide ameliyatının maliyeti yoğun bakımda kontrol altında tutulması gereken hastalarda değişiklik gösterebilmektedir.

İngiltere'de tüp mide maliyeti 7000-11000 pound civarındadır. İngiltere'deki bu tüp mide fiyatı, Türkiye'deki tüp mide maliyetine göre çok daha yüksek. Türkiye'de tüp mide ameliyatı İngiltere'deki tüp mide ameliyatına göre %70 daha ucuz. Alanında lider cerrahlara sahip Avrupa sertifikalı bir hastanede aynı tedaviyi yaptırırken binlerce lira tasarruf edebilirsiniz.


Türkiye'de Tüp Mide Ameliyatı Fiyatı

Önemli sayıda uluslararası sağlık turisti her yıl Türkiye'ye tüp mide ameliyatı olmak için seyahat ediyor çünkü ülke birçok cazip avantaj sunuyor. Bunlar şunları içerir:


Türkiye'de Tüp Mide Ameliyatı

• Uluslararası akredite hastaneler ve deneyimli cerrahlar - Türkiye'nin tüp mide ameliyatı olmak isteyenler arasında bu kadar popüler olmasının ana nedenlerinden biri, uluslararası akredite hastanelerinin çok sayıda olmasıdır. 
Türkiye'de 30'dan fazla Joint Commission International (JCI) tarafından akredite edilmiş hastane bulunmaktadır ve bunların çoğu tüp mide ameliyatı sunmaktadır. Uluslararası akreditasyonlar ile hastalar en üst düzeyde bakım alacaklarından emin olabilirler. Bu hastaneler ayrıca tüp mide ameliyatı için en ileri teknoloji ve tekniklerin yanı sıra hastaların ameliyattan önce, ameliyat sırasında ve sonrasında kendilerini rahat hissetmeleri için birinci sınıf hizmetlere sahiptir. Ayrıca, cerrahlar oldukça deneyimli ve yeteneklidir. Cerrahlardan bazıları 20 yılı aşkın deneyime ve 5.000'den fazla başarılı mide ameliyatına sahiptir.


• Daha uygun tüp mide ameliyat fiyatı, Türkiye'de tüp mide ameliyatı maliyeti çoğu Batı ülkesinden %70 daha ucuz olabilir. Bu, kendi ülkenizde ödemeniz gerekenden daha düşük fiyatlarla Türkiye'de zayıflamanız anlamına gelir. Örneğin ABD'de tüp mide fiyatı 8.500 USD ile 30.500 USD arasında değişirken, Türkiye'de tüp mide maliyeti 3.900 USD'den başlayabilmektedir. Türkiye'de tüp mide fiyatları genellikle her şey dahil olup, 3 ila 4 gece hastanede kalış, ameliyat sonrası doktor ve diyetisyen desteği, ameliyat sonrası ilaç, ulaşım ve 4 5 yıldızlı otelde konaklamayı içerebilir. En güzeli de burada tüp mide ameliyatının kalitesinden ödün vermenize gerek yok. Türkiye'de zayıflamak için tüp mide deneyenler her zaman iyi yorumlar bırakıyor.
 

VIP Transfer ve Konaklama ile Türkiye'de Tüp Mide Ameliyatı Paketi

Innovacare ile Türkiye'de Tüp Mide Ameliyatı Paketi, VIP Transfer ve 5 yıldızlı otellerde Konaklama sunmaktadır. Randevunuzu oluşturduktan sonra transferlerinizi ve otelinizi ayarlayacağız. Geldiğinizde sizi havaalanında karşılayacağız ve eve dönüş uçuşunuzun olduğu gün sizi havaalanına transfer edeceğiz.

Türkiye Mide Tüpü Paket İçeriği
 • 1-2 Gece Hastane Konaklaması
 • 4-5 Gece 5 Yıldızlı Otel Konaklaması
 • Tüp Mide Ameliyatı
 • Havalimanı-otel-hastane arası VIP Transferler
 • Konaklamanız süresince 24 saat destek&iletişim
 • Türkiye'den ayrıldıktan sonra takip hizmetleri 
Yorumlar
David
21/08/2022 16:01
doctors and nurses were very good