Karın Kası Six Pack Ameliyatı Nasıl Yapılır? Fiyatları ve Sonrası

Karın Kası Six Pack Ameliyatı Nasıl Yapılır? Fiyatları ve Sonrası

İyi ve sağlıklı gözüken bir vücuda sahip olma arzusu bugünlerde giderek artıyor. Birçok erkek için bu görüntü ise net hatlarla belirlenmiş karın kaslarını içermekte. Ancak karın kasları yıllarca süren egzersiz ve sıkı bir diyetle sağlanabilir. Ancak birçok çalışan erkeğin bu egzersizleri düzenli yapmaya vakti yoktur ve genetik de bu hedefe giden yolda birçok kişinin önünde bir engel olarak durmaktadır. Karın bölgesindeki yağ hücreleri çok inatçı olabilir ve bilinçli bir diyet ve egzersize rağmen bazı durumlarda kaybolmaz. Karın kası six pack ameliyatı ile tüm bu koşullara rağmen düz, belirgin karın kaslarına sahip olursunuz. Yazımızı okuyarak karın kası six pack ameliyatı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Birçok insan çekici erkek vücudunu açıkça tanımlanmış bir six pack ile ilişkilendirir. Ancak bu istek, genetik, beslenme alışkanlıkları veya zaman eksikliği nedeniyle birçok erkek için gerçekleşmez. Yine de kendi güzellik ideallerine ulaşmak istedikleri için erkekler karın kası çabalarını yoğunlaştırırlar ve karın kaslarının rol modellerinde olduğu kadar belirgin olmaması onları hayal kırıklığına uğratabilir. Bu durum genellikle özgüvene zarar verir. Plastik-estetik cerrahiden yapılacak kısa bir müdahale bunu düzeltebilir ve uzun süredir üzerinde çalıştığınız vücuda kavuşmanızı sağlayabilir. Six-pack operasyonu sırasında karın bölgesindeki fazla, inatçı yağlar emilir ve kalan yağ, bir six-pack oluşturacak şekilde konumlandırılır. Bunun için ekibimiz sadece ön karın kaslarını değil, yan kasları da şekillendirir. Tamamen uyumlu bir sonuç elde etmek için göğüs bölgesi de six pack ameliyatı sırasında düzenlenebilir.

Liposuction gibi, Six-Pack ameliyatı da derinin altındaki yağ birikintilerini giderir. Bununla birlikte, orta bölümden yağ almak yerine, bu tip kozmetik prosedür, karın kasına son derece net bir görünüm kazandırmak için hastanın karın duvarını şekillendirir.

Six Pack Ameliyatı Nedir?

Ameliyat deneyimli bir doktor tarafından dikkatli bir şekilde yapıldığında, hastanın vücudundaki doğal kırışıklıkları önemli ölçüde düzeltebilir ve gözle görülür şekilde tonlanmış bir orta bölüm ve şekillendirilmiş bir karın bölgesi ile sonuçlanarak erkekte vücut estetiğini önemli ölçüde artırır.


Six Pack Ameliyatı Nedir?

Karın kası six pack ameliyatı hem erkek hem de kadınlara uygulanabilen estetik bir tedavi yöntemidir. Karın kasları göbek deliği ile göğüs bölgesi arasında bulunur. Erkeklerde karın kasları elmas şekline benzer ve altı tanedir. Bu nedenle six pack veya baklava kası olarak da bilinir. Kadınlarda karında orta hattın her iki yanında birer tane bulunur. Bu nedenle ikili paket olarak da adlandırılır. Erkeklerde altı paket, kadınlarda iki paket ameliyat sıklıkla tercih edilen estetik yöntemler arasındadır. Ciltte kesi ve iz oluşturmadan yapılan estetik ameliyatlar olduğu için karın kası ameliyatlarından sonra vücutta iz kalmaz.
 

Six Pack Ameliyatı ile Doğal Karın Kası Görünümü

Karın kası six pack estetiği sonucunda hastalar six pack karın kası görünümüne sahiptir. Uzun uğraşlar sonucunda karın kaslarını doğal yoldan kazanmak imkansız değildir. Doğal görünümlü altılı kaslara sahip olmak mümkündür. Six pack ameliyatı ağrısız bir işlemdir. Six pack ameliyatı uzman estetisyenler tarafından uygulanmaktadır. Temel olarak yağ aldırma (liposuction) ve yağ ekleme işlemlerini içerir. Six pack ameliyatı sırasında kişiden alınan yağlar daha sonra gerekli bölgelere eklenerek 6'lı karın kası görünümü elde edilir. Bazı durumlarda karın kası estetiğine ek olarak karın germe ve cilt gençleştirme ameliyatları da uygulanmaktadır.
 • Six Pack Ameliyatı:  Erkeklerde uygulanan karın kası ameliyatı yöntemine Six Pack ameliyatı denir. Çünkü erkeklerin altılı baklava şeklinde karın kası vardır. Liposuction ve yağ ilavesi kasların şekline uygun olarak yapılır. Altı kas arasındaki çizgilerdeki yağlar liposuction ile alınır. Daha sonra bu yağlar uygun yöntemlerle kasların şekilsiz olduğu bölgelere enjekte edilir. Böylece kaslar daha belirgin hale gelir.
 • Two Pack Ameliyatı:  Kadınlarda uygulanan karın kası estetiğine two pack ameliyat denir. Bunun nedeni, kadınların iki belirgin karın kasına sahip olmalarıdır. Göbek hizasında yukarıdan aşağıya doğru bir çizgi çekildiğinde, çizginin her iki yanında birer uzunlamasına kas bulunur. Bu kasların bitiş çizgilerini belirgin hale getirmek için liposuction yöntemi ile bu bölgelerden yağ alınır. Daha sonra alınan yağ, kasların şekillendirilmesi gereken bölgelere enjekte edilir.
 
Six Pack Ameliyatı ile Doğal Karın Kası Görünümü


Six Pack Ameliyatı Kimin İçin Uygun?

Karın kası ameliyatı hem erkeklere hem de kadınlara uygulanabilir. Vücut gelişimini tamamlamış 18 yaş üstü kişilere karın kası estetiği ameliyatı yapılması uygundur. Sıkı egzersizler ve diyetlerle istediği karın kası yapısına sahip olmayı deneyen ve başaramayan kişiler bu ameliyata başvurmalıdır. Ayrıca karın kaslarına kavuşmak için uzun süre mücadele etmek istemeyen kişilerin de başvurduğu bir yöntemdir. Kronik sistemik hastalığı olan kişiler muayene sonrası doktor onayı ile karın kası ameliyatı olabilir.

Herhangi bir cerrahi prosedürde olduğu gibi, hasta bir dizi kriteri karşılamalıdır. Karın kası six pack ameliyatı için ideal aday aşağıdaki faktörleri karşılamalıdır:
 • Aşırı obezitesi olmayan bir kişi
 • Sigara içmeyenler
 • İyi tonlanmış karın bölgesi olan erkekler veya kadınlar
 • Gerçekçi beklentileri olan insanlar
 • Anesteziyi tolere edebilecek olmak


Kadınlarda Karın Kası Ameliyatının (Two Pack) Avantajları Nelerdir?

Erkeklerde olduğu gibi kadınlarda da karın görünümü fit bir vücuda sahip olmak için büyük önem taşımaktadır. Diyet ve yoğun sporla karın bölgesindeki yağlardan kurtulmaya çalışan kadınların hayali düzgün karın kaslarına ulaşmaktır. Ancak genetik faktörler ve hamilelik sonrası karında sarkma gibi olumsuz durumlar nedeniyle çekici karın kaslarına sahip olmak kadınlar için kolay değildir. Etkili bir yöntem olan karın kası estetiği bayanlar tarafından da tercih edilmektedir. Kadınlara uygulanan karın kası ameliyatı two pack ameliyatıdır. Doktor muayenesi sonucunda hastanın karın kası ameliyatı için uygun olup olmadığına karar verilir. Düzenli bir spora zaman ayırmak zor olsa da, sportif bir vücuda sahip olmak istemek mümkündür. Sportif bir görünüm isteyen kişiler de kadınlara yönelik Two Pack ameliyatından faydalanır.

Karın Kası Ameliyatı Öncesi Hazırlık


Karın Kası Ameliyatı Öncesi Hazırlık

Karın kası six pack ameliyatı öncesinde hastalardan şunlar istenebilir:
 • Plastik cerrah konsültasyonu
 • Tam fizik muayene
 • Laboratuvar testleri ve göğüs röntgeni
 • İşlemden en az 2 hafta önce sigara ve alkol almanın bırakılması
 • Kanamayı artırabilecek aspirin, antienflamatuarlar ve bitkisel takviyelerin bırakılması.


Karın Kası Six Pack Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Six pack ameliyatı öncesi deneyimli plastik ve estetik cerrahi uzmanlarımızdan biriyle detaylı bir görüşme yapacaksınız. Orada beklentilerinizi anlatacak ve tüm sorularınızı soracaksınız. Doktorunuz hepsini yanıtlayacak ve size süreci detaylı bir şekilde anlatacaktır. Ayrıca size nasıl bir sonuç beklemeniz konusunda bilgi verecektir. Six pack ameliyatının fiyatını da sizinle paylaşacaktır. Six pack ameliyatı gününde cerrah karın kaslarınızın hatlarını cildinize çizerek, Six Pack ameliyatı sırasında yağın vücudunuzda uygun şekilde konumlandırılmasını sağlar. Prosedürün ne kadar kapsamlı olacağına bağlı olarak size lokal anestezi, sedasyon veya genel anestezi verilecektir. Sixpack operasyonunda vibrasyon destekli liposuction kullanıyoruz ve kalan yağ hücrelerini optik bir Sixpack oluşturacak şekilde hareket ettiriyoruz. Yağ hücrelerini gevşetmek ve operasyonun ağrısız ve kanamasız olmasını sağlamak için öncelikle aspirasyon yapılacak bölgelere bir tümesans solüsyonu enjekte edilir. Daha sonra doktor, bireysel kas grupları arasındaki yağ hücrelerini hassas bir şekilde gevşetmek için özel liposuction yöntemini kullanır. Çevreleyen damarlar, sinirler ve bağ yapıları korunur. Gevşemiş yağ hücrelerini çıkardıktan sonra adım adım kaslarınız açığa çıkar. Elde edilen yağlar temizlenir, hazırlanır ve istenirse vücudun diğer bölgelerinde şekillendirilir (lipofilling). Six pack ameliyatından sonra yaranın iyileşmesine yardımcı olması için size kompresyon giysileri verilecektir. Etkisini arttırmak için yaklaşık 2-6 hafta boyunca bunları giymeye devam etmelisiniz. Uzmanınız, bunları kişisel olarak ne kadar süreyle giymeniz gerektiğini tam olarak tartışacaktır.

Çoğu durumda karın kası six pack ameliyatından 1 gün sonra eve gidebilirsiniz. Six pack ameliyatından 2-7 gün sonra günlük hayatınıza her zamanki gibi devam edebilirsiniz. Antrenman programınıza ancak yaklaşık 4 hafta sonra devam edebilirsiniz.

Karın Kası Six Pack Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Six pack ameliyatının yapıldığı gün sonucu hemen görebilirsiniz. Ancak bu noktada sonuç şişlik ve hematom yüzünden tamamen net gözükmez. Six pack ameliyatının nihai sonucu birkaç hafta sonra görülecektir. Plastik ve estetik cerrahi uzmanlarımız sıklıkla bu prosedürü uyguladığından, ameliyat edilen six pack görüntüsü ile tamamen doğal six pack arasındaki farkı kimse anlayamaz. Diyetinize ve antrenman programınıza dikkat etmeye devam ederseniz sonuç kalıcı hale gelir.


Six Pack Ameliyatından Sonra İyileşme

Six pack ameliyatından sonra iyileşme süresi nispeten hızlıdır. İşlemden sonra karın çevresine bir bandaj sarılır. Doktor uygun gördüğü sürece bu bandaj çıkarılmaz. Birkaç hafta içerisinde istenilen fit vücut görünümü oluşmaya başlar. Ancak karın kası ameliyatından sonra kilo vermek veya kilo almak sakıncalıdır. Diyet ve egzersize dikkat edilmelidir. Aksi takdirde Six pack ameliyatı sonucunda elde edilen kas görünümü bozulabilir. Ayrıca karın kası ameliyatından sonra operasyon bölgesinde hafif şişlik ve kızarıklık olması normaldir. Bu geçici bir durumdur. Enfeksiyonu önlemek için doktor tavsiyelerine uymanız gerekir.


Six Pack Ameliyatından Önce Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kilonuz dalgalanmıyorsa, karın kası ameliyatı için idealsiniz. Egzersiz ve diyetinize dikkat edin. Ameliyattan önce hedef kilonuza ulaşmak ve bunu birkaç ay sabit tutmak da yararlıdır.
 

Six Pack Ameliyatından Önce Karın Egzersizleri Yapmalı mıyım?


Six Pack Ameliyatından Sonra İyileşme

Tabii ki! Doktorunuz orada olmayan kasları ortaya çıkaramaz! Ne kadar düzenli ve yoğun antrenman yaparsanız, operasyonel sonuç o kadar iyi olur. Yetersiz kas kütlesi durumunda, cerrahınız six pack ameliyatı sırasında hacim oluşturmak için alınan yağı bireysel kas bölgelerine enjekte edebilir.


Egzersize Rağmen Neden Six Pack Oluşturamıyorum?

Görünür şekilde çekici bir six pack için çeşitli faktörlerin birlikte mevcut olması gerekir. Buna her şeyden önce kas geliştirici bir diyet ve yoğun fiziksel antrenman dahildir. Ancak genetik koşullar ve vücuttaki yağın dağılımı da önemli bir rol oynamaktadır. Ayrıca, yıllar içinde daha yavaşlayan bir metabolizma, tüm çabaların daha zor olmasına katkıda bulunabilir. Bu yüzden çok az erkek doğal bir şekilde six pack elde edebilir.


Six Pack Ameliyatının Sonucu Kalıcı Mıdır?

Six-pack operasyonundan sonra iyi bir şekilde antrenman yapmaya devam ederseniz, beslenmenize dikkat ederseniz, yaşam tarzınızı değiştirir veya sağlıklı bir şekilde devam ettirirseniz, six pack ameliyatının sonucu kalıcı hale gelir.


Karın Estetiği Etkisini Ne Zaman Gösterir?

Karın kası estetiği, operasyondan birkaç hafta sonra etkisini gösterir. Bu süre hastaya uygulanan liposuction miktarına, hastanın genel durumuna ve iyileşme hızına göre değişiklik gösterebilir. Ancak karın kaslarının ortaya çıkma süresi uzun değildir. Spor ve diyetle ulaşılan süreye göre çok kısadır.


Six Pack Ameliyat Fiyatı 2022

Six Pack Ameliyat Fiyatı 2022

Karın kası ameliyatları atletik bir vücuda sahip olmak isteyen kadın ve erkekler tarafından tercih edilmektedir. Türkiye'de six pack ameliyat fiyatları değişiklik gösterebilir. Türkiye'de farklı six pack ameliyat fiyatları karın kası estetiğini yapacak hekimin tecrübesine, liposuction miktarına, kullanılacak malzemenin kalitesine ve uygulanacak yönteme göre belirlenebilir. Karın kası estetiği basit ameliyatlar olarak görülmemeli ve ameliyat sırasında gelişebilecek komplikasyonlar açısından diğer branşların da bulunduğu merkezler tercih edilmelidir. Karın kası ameliyatları fiyatları hakkında bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi alabilirsiniz.​​​​​​​
Yorumlar
Henüz bir yorum yapılmadı, yorum eklemek ister misiniz?